2009-05-08 20:44:58• hírek • Szatmár.ro

Még egy győzelem kell

A női kosárlabda bajnokság harmadik helyének megszerzéséért folyó párharc második mérkőzésén a Szatmárnémeti VSK pénteken délután 65:50 arányú győzelmet aratott Alaxandrián, így az összesítésben 2-0 az állás a VSK javára.

Az összecsapás első negyedének elején még a szatmári lányoknál volt az előny, de 6:6 után átvette a vezetést az Alexandria és 9 pontos előnnyel fordult a második 10 percre.

Ebben a játékrészben azonban magukra találtak a szatmáriak és bár 13 pontos (17:30) is volt a hátrány, a végére döntetlenre hozták a meccs első felét (33:33). A harmadik játékrészben már egyre biztosabbak voltak a dobásoknál a Fleşeriu-tanítványok, és a zárónegyed előtt már kilenc pont lett az előny.

Ezt követően egy kiélezett utolsó 10 percre lehetett számítani, ám a szatmári csapat nem hagyott kétséget afelől, hogy ki a jobb és előnyét növelve végül biztosan nyerte meg a meccset. A bronzcsata harmadik és negyedik találkozója kedden és szerdán lesz Szatmárnémetiben, mindkét napon 17 órától. A harmadik helyhez a szatmári lányoknak már csak egy mérkőzést kell megnyerniük.

Alexandriai Teleorman-Szatmárnémeti VSK 50:65 (23:14, 10:19, 10:19, 7:13).

A szatmári pontszerzők: Cherisse Graham 25, Czukor Tünde 16, Laura Drăgoescu 8, Monica Urse-Ivan 6, Adriana Pricop 6. Claudia Pop 4.

A VSK-nak egy győzelemre van szüksége a bronzéremhez.